Kliknutím na “Prijať” súhlasíte s ukladaním cookies na vašom zariadení za účelom zlepšenia navigácie webu, analýzy používania stránky a za účelom zlepšenia marketingu. Pre viac informácií o pravidlách ochrany osobných údajov kliknite na Pravidlá ochrany osobných údajov.
Kontaktujte nás

Ako vám môžeme pomôcť?

Napíšte nám správu.

Údaje, ktoré zadáte do tohto formulára spracúvame iba za účelom vybavenia Vašej konkrétnej požiadavky. Bližie informáci o spracovaní osobných údajov nájdete tu.

Ďakujem Vám, správu ste úspešne odoslali! Budeme Vás v krátkom čase kontaktovať.
Ups, niečo sa pokazilo. Skontrolujte či ste vyplnili všetky polia a odošlite formulár ešte raz. Ďakujeme !
Kontaktné údaje

KONTAKT

ADVISON s.r.o.
IČO: 46 451 196
DIČ: 2023386783
Sídlo: Kmeťova 23/8, 949 11 Nitra, Slovensko
Registrácia: OR OS NR, Odd: Sro, Vl. č. 30382/N

ADRESA KANCELÁRIE:
Vodná 21, Nitra 949 01, Slovensko
TELEFÓN:
+421 (0) 0910 399 090
EMAIL:
info@advison.sk
Často kladené otázky

Časté otázky klientov | FAQ.

Čo je to ready-made spoločnosť? 

Ready-made s.r.o. firmaready-made a.s. ready-made firma registrovaná na DPH alebo aj shelf company je obchodná spoločnosť (s.r.o., a.s., SE, j.s.a. a pod..), ktorá bola založená len za účelom jej ďalšieho predaja klientom. Nikdy nevykonávala ekonomickú činnosť a je právne a účtovne perfektná. Má riadne splatené základné imanie a pridelené IČO a DIČ. Jej kúpou môžete začať podnikať takmer okamžite.

Ako dlho trvá kým môžem konať v mene ready-made firmy?

Prakticky ihneď. Pri kúpe ready-made firmy môžete konať v mene spoločnosti s.r.o. už dňom menovania do funkcie konateľa spoločnosti. A teda už v deň podpisu prevodovej dokumentácie, nakoľko ste valným zhromaždením menovaný do funkcie konateľa ku dňu podpisu dokumentov. Zápis v obchodnom registri má len deklaratórne účinky (potvrdzujúce skutočný právny stav).

Ako dlho trvá kým budem zapísaný ako spoločník kupovanej firmy v obchodnom registri?

Zápis zmien do obchodného registra trvá v priemere 10 pracovných dní odo dňa podpisu prevodovej dokumentácie klientom. Táto lehota však platí len v prípade, že sa nemenia predmety podnikania spoločnosti, a teda nie je potrebné čakať 5 pracovných dní na vydanie osvedčenia o živnostenskom oprávnení. V prípade zmeny predmetov podnikania je táto lehota cca 15 pracovných dní.

Je možné aby ste mi poskytli prístupy k internet bankingu ready-made firmy, ktorú od vás kupujem? Potrebujem robiť úhrady.

Nie, bohužiaľ to nie je možné nakoľko na naše prístupové údaje do IB sú napojené všetky existujúce bankové účty všetkých ready-made firiem. S účtom v banke môžete disponovať až po zápise zmien v obchodnom registri a po prebratí účtu v banke. Avšak, na účet môžete prijímať platby už dňom podpisu prevodovej dokumentácie.

Čo je to registračné resp. virtuálne sídlo?

Virtuálne sídlo alebo aj registračné sídlo je služba určená pre firmy. Každá firma musí pri svojom vzniku uviesť sídlo svojej firmy. Toto sídlo firmy sa zapisuje do Obchodného registra slovenskej republiky. Sídlo firmy môže byť dom, byt, či nebytový priestor. Majiteľ nehnuteľnosti môže udeliť Súhlas vlastníka na zriadenie sídla firmy.

Je možné kúpiť ready-made firmu aj na ďiaľku alebo musím osobne prísť na podpis dokumentov?

Prevod ready-made firmy je možné sprocesovať aj na diaľku. Dokumenty je možné odoslať klientovi emailom, ktorý ich podpíše ako prvý a následne ich podpísané zašle do našej kancelárie.

Ako sa pri kúpe ready-made firmy vysporiadate so základným imaním spoločnosti, ktoré je v pokladni spoločnosti?

Základné imanie, ktoré je uložené v pokaldni ready-made firmy a ktoré bolo riadne splatené pri založení spoločnosti klientovi odovzdávame preberacím protokolom spolu s účtovnou dokumentáciou. Odovzdanie môže prebehnúť v hotovosti alebo ponechaním na bankovom účte ready-made firmy.

Má ready-made firma otvorený bankový účet? 

Ready-made firmy, ktoré sú registrované na DPH majú založený bankový účet vo Fio banke a.s. alebo v Slovenskej sporiteľni. Ready-made firmy, ktoré nie sú registrované na DPH bankový účet otvorený nemajú, avšak za príplatok ho vieme klientovi otvoriť.